دکتر فریدون آشنایی

فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال


رزرو نوبت

نحوه انجام انژیوگرافی

نحوه انجام انژیوگرافی

قبل از انجام انژیوگرافی بیمار باید امادگیهای لازم را داشته باشد از جمله اینکه باید بر حسب سن و وزن بیمار از 4 تا 8 ساعت قبل ناشتا مانده باشد. در طول این مدت برای بیمار سرم وصل میگردد.در طول انژیوگرافی تحت نظر پزشک بیهوشی برای بیمار داروهای بیهوشی تجویز میگردد و بیمار بصورت خفیف بیهوش میگردد.

معمولا از طریق عروق کشاله ران یک نوع لوله پلاستیکی نرم و نازک (کاتتر ) وارد عروق و قلب میگردد و از این طریق بررسی قلب شروع میشود . در انژیو تشخیصی اغلب درصد اکسیژن در قسمتهای مختلف قلب اندازه گیری میشود و همچنین مقدار فشار در حفره های مختلف قلب و عروق اندازه گیری میگردد.

جهت مشخص کردن اناتومی دقیق قلب و عروق معمولا یک نوع ماده رنگی ( dye) در داخل قلب و عروق تزریق می گردد و از این طریق اغلب اختلالات موجود درقلب و عروق بخوبی نشان داده میشود . در صورتی که برای بیمار هدف درمانی نیز برنامه ریزی شده باشد بر حسب نوع بیماری و شدت ان با استفاده از وسایلی که از قبل تهیه شده است ( بالون ها ، امپلاتزر ، کویل ، استنت و غیره ) درمان بیمار انجام میگردد.

در تمام طول انجام انژیوگرافی علایم حیاتی و مقدار اکسیژن خون بدقت مانیتور و کنترل میگردد. پس از اتمام انژیوگرافی بیمار مدتی در قسمت رکاوری تحت نظر گرفته میشود و پس از یافتن ثبات کامل ( stable شدن ) به بخش منتقل می گردد.


آدرس مطب : شريعتي،بالاتر از سه راه ميرداماد ،بعد از مترو شريعتي ،جنب پمپ بنزين كوچه شواري اولين ساختمان پزشكان
تلفن : 22843289 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیآدرس مطب و برنامه هفتگیمقالاتبیماریهای مادرزادی قلبتغذيه در بيماريهاي مادرزانژیوگرافی قلب کودکاناکوکاردیوگرافی جنیناكوكارديوگرافي جنين ٢بیماری كاوازاكیدرد قفسه سینه در کودکان وسیانوز ( کبودی ) در کودکانافتادگی دریچه میترالسوفل يا صداي اضافي قلبوارفارينگالري عكسپیامهای کاربرانسایتهای دیگردر باره ما