تهران ، خیابان شريعتي ، بعد از مترو شريعتي ، كوچه شواري ، اولين ساختمان پزشكان - تلفن : 22843289 - 021

امادگیهای قبل از انژیو

بعد از اینکه مشخص شد که بیمار مبتلا به بیماریهای مادرزادی قلب بایستی انژیوگرافی شود باید امادگیهای قبل از انژیو انجام شود .

پزشک باید جهت اگاهی والدین و کاهش استرس انها درمورد علت نیاز به انجام انژیوگرافی و نحوه انجام ان را به زبان ساده به والدین توضیح دهد و نحوه اماده کردن کودک و کارهای لازم قبل از انژیوگرافی را به انها گوشزد کند.همچنین ضمن توضیح دادن عوارض احتمالی انژیوگرافی ،به سئوالات والدین پاسخ دهد.

باتوجه به اینکه انژیوگرافی برای کودک و والدین ممکن است همراه با نگرانی و استرس زیاد باشد ،بایستی پزشک و پرسنل درمانی در تمام مراحل قبل ،حین و بعد از انژیوگرافی حمایت روحی و روانی از بیمار و والدین را بعمل اورند.

چون بیماریهای غیر قلبی همزمان در بیماران مادرزادی قلب نسبتا شایع می باشد بنابرین در صورت وجود بیماری غیر قلبی از جمله بیماریهای کلیوی،مغز و اعصاب ،خونی ،ریوی و غیره باید قبل از انجام انژیوگرافی مشاوره های لازم انجام و اقدامات لازم بعمل اید.

برای تمام بیماران قبل از انجام انژیو بایستی ازمایشات خونی برای ارزیابی از نظر کم خونی ،عملکرد کلیوی ،اختلال انعقادی،هپاتیت و ایدز بعمل اید .از طرفی برای هر بیمار با توجه به شرایط خاص ان بیمار ممکن است ازمایشات اضافی دیگری نیز لازم باشد .

در صورتی که بیمار از قبل حساسیتی به موا د حاجب رادیولوژِی و یا داروهای بیهوشی داشته باشد ،بایستی قبل از انجام انژیو به پزشک خود اطلاع بدهد.

بیمارانیکه سرماخوردگی ،عفونت های تنفسی،اسهال و استفراغ ،تب ،خونریزی و یا بیماری دیگری دارند بهتر است انجام انژیوگرافی این قبیل بیماران به بعد از بهبود بیماریشان موکول گردد.

شب قبل از بستری کودک بایستی حمام برده شود و در جوانان موهای ناحیه کشاله ران و قفسه سینه باید تراشیده شود .ناخنها نباید لاک داشته باشد و دختر خانم ها بهتر است زیورالات نداشته باشند .

اگر بیمار اسپرین و یا وارفارین مصرف می کند بایستی به پزشک معالج اطلاع داده شود تا در صورت نیاز با نظر پزشک قطع گردد.

بر حسب روتین بیمارستان مربوطه بیماریک روز قبل و یا در همان روز انجام انژیو در بیمارستان بستری می گردد.

بر حسب نوع بیماری ،انژیوگرافی تشخیصی یا درمانی،طول مدت انژیوکرافی و صلاح دید پزشک بیمار بیهوشی عمومی کامل و یا بیهوشی سطحی میگیرد.به همین دلیل بیماران باید قبل از انجام انژیوگرافی باید ناشتا باشند (چیزی نخورند و ناشامند ) طول مدت ناشتا ماندن بر حسب سن بیمار متفاوت می باشد . در شیرخوران زیر یک سال از 4 ساعت قبل از انژیو نباید شیر خورده باشند ،ولی تا 2 ساعت قبل از انژیو میتوانند اب مصرف کنند.در حالیکه در کودکان بزرگتر طول مدت ناشتائی طولانی تر می باشد .جوانان باید حداقل بمدت 8 ساعت ناشتا باشند.در طول مدت ناشتائی بیماران سرم دریافت میکنند.

مصرف یا عدم مصرف داروهای قبلی بیمار بایستی با نظر پزشک باشد.

جهت تزریق داروهای بیهوشی و دادن سرم معمولا از دست چپ رگ گیری انجام میشود و بایستی مادر کودک مراقب کشیدن و خراب کردن رگ توسط کودک باشد.


آدرس مطب : شريعتي،بالاتر از سه راه ميرداماد ،بعد از مترو شريعتي ،جنب پمپ بنزين كوچه شواري اولين ساختمان پزشكان
تلفن : 22843289 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درد قفسه سينه در كودكان و نوجواناندرد قفسه سينه در كودكان و نوجوانان

درد قفسه سينه يك علامت شايع بين كودكان و نوجوانان مي باشد . خوشبختانه معمولا علت ان قلبي نمي باشد . ميانگين سني درد قفسه سينه كودكان ١١-١٤ سالگي مي باشد ،ولي ممكن است در هرسني حتي در ٤ سالگي نيز ديده شود . ... ادامه مطلب

اسکار یا جوشگاه  جراحی قلباسکار یا جوشگاه جراحی قلب

اسکار معمولا در روند ترمیم پوست اسیب دیده ایجاد می شود و جزی از روند طبیعی ترمیم پوست هست و طی ان مقدار زیادی کلاژن در محل تشکیل میشود ... ادامه مطلب

وارفارينوارفارين

وارفارين يك قرص ٥ ميلي گرمي و صورتي رنگ هست كه بعنوان ضد انعقاد استفاده ميشود. وارفارین جلوی لختهشدن خون را میگیرد، بنابراین از مشکلات ناشی از تشکیل لخته در رگهای خونی پیشگیری میکند. ... ادامه مطلب

خدمات مطب

دكتر فريدون آشنايي
فوق تخصص قلب كودكان و نوزادان
اکوکاردیوگرافی جنین
متخصص كودكان و نوزادان
ويزيت : روزهاي زوج ( شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه ) از ساعت ١٧ تا ٢١ با تعيين وقت قبلي
نوار قلب ، اکو کاردیوگرافی
اکوکاردیوگرافی جنین
آنژیوگرافی تشخیصی و درما نی ( در بیمارستانهای دولتی و خصوصی )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465